تبلیغات
اعضای نگین غرب - متن نامه انجمن نگین غرب به ریاست جمهور

                                                                                                 شماره : 306 / 100

                                                                                                               تاریخ : 3 / 4 / 1388

                                                                                                 پیوست : 3 برگ دارد

                                                                        بسمه تعالی

 

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

              جناب آقای دکتر احمدی نزاد

 

                باسلام و عرض تبریک بمناسبت پیروزی حضرتعالی درانتخابات 22 خرداد، باستحضار میرسانیم :

 

                  پرونده نگین غرب و مدیران مفسد انبوه سازان شفق پس از 8 سال دربدری هزاران پیش خریدار و دوسال و نیم                          تلاش مسئولان قضائی اکنون در دادسرای عمومی و انقلاب تهران مطرح بوده و دادستان محترم تهران در تلاش است پرداخت طلب شکات پرونده را از طریق واگذاری املاک و زمینهای متهمان به نام موسسه اعتباری توسعه حل و فصل نماید.

 

شایان ذکر است موسسه مذکور طی نامه شماره 88135 مورخ 12/3/1388 دربازگشت به نامه بازپرس محترم پرونده (3برگ کپی پیوست) ، پرداخت طلب شکات را منوط به تحقق دوخواسته خود بشرح زیر نموده است :

 

1 – اخذ حدود 3 میلیون مترمربع تراکم ساختمانی برای زمینها و املاک واگذاری متهمان به موسسه ازشهرداری تهران

 

2 – اخذ خط اعتباری بمیزان 400 میلیلارد تومان درقبال زمینها و املاک واگذاری بامدت 3 ساله از بانک مرکزی ایران

 

که طبق اظهارات بازپرس پرونده ، درخصوص درخواست اول نظر شورای تامین استان و شهرداری تهران برای اخذ یک میلیون و 200 هزار مترمربع تراکم برای املاک و زمینهای موجود جلب گردیده ؛ لیکن درخصوص گرفتن خط اعتباری بمیزان 400 میلیلارد تومان ظاهرا" آقای دکتر بهمنی – رئیس کل بانک مرکزی آنرا موکول به دستور رئیس جمهور یعنی حضرتعالی نموده اند.

 

درهمین راستا دادستان محترم تهران نیز اخیرا" فرموده بودند که نامه درخواست وام تهیه شده و قرار است قبل از انتخابات جهت اخذ موافقت تقدیم رئیس جمهور محترم شود که ظاهرا" میسر نگردیده است .

 

درخاتمه ضمن آرزوی توفقیق حضرتعالی و دولت دهم درامر خدمت رسانی و چشاندن طعم عدالت به مردم ، تقاضا داریم ضمن موافقت با درخواست خط اعتباری موصوف ، ترتیبی اتخاذ فرمائید تا با تظارت دقیق نمایندگان شما و مقامات قضائی ، نحوه استفاده              از اعتبار تخصیصی به موسسه اعتباری توسعه کنترل شده و مطالبات شاکیان پرونده در کوتاهترین زمان ممکن پرداخت گردد.

 

                    قبلا" از مساعدت حضرتعالی کمال تشکر را داریم .

 

نمایندگان جمعی از شاکیان پروزه نگین غرب

 

حسین یوسفیان  /  جواد مقدس کلاته  /  بهرام رضائی پیشروی  /  سرکارخانم امام زاده  /  محمد علی بهبهانی

 

 

 

 


دربیانیه مهم انجمن نگین غرب خطاب به اعضاء تاکید شده است:

ضرورت پیگیری جدی مطالبات شاکیان پس از انتخابات

در ایام پس از انتخابات اخیر که بسیاری از سایتها و وبلاگها وازجمله سایت میهن بلاگ واین وبلاگ بعلت فیلترینگ به روز نمی شد ، هیئت مدیره انجمن نگین غرب چندروزپس از انتخابات اخیر طی نشست فوق العاده مورخ پنجشنبه 28/3/88 خود ، ضمن بررسی آثار احتمالی انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری بر سرنوشت پرونده ، بیانیه ای تحلیلی را خطاب به اعضای انجمن و عموم شاکیان پرونده غلامرضا فروغی موسوم  به "سلطان فتنه و فساد" صادرنموده بود که اکنون متن کامل آن جهت اطلاع اعضای محترم  بشرح زیر منتشر میگردد :

به نام خالق قلم

اعضای محترم انجمن نگین غرب

     

     هیئت مدیره انجمن نگین غرب  ابتدا ضمن تقدیر از خلق حماسه باشکوه و 40 میلیونی توسط مردم ایران درانتخابات 22 خرداد ماه 1388، مراتب تاسف و نگرانی خودرا نسبت به فضای مسمومی که دراثر حاشیه های دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برشبهای پایتخت جریان یافته و مورد سوءاستفاده دشمنان داخلی و خارجی مردم و نظام گردیده ، اعلام داشته و  آرزومنداست بزودی شاهدختم غائله و حاکم شدن آرامش بر فضای عمومی جامعه و کشور باشیم .

چنانچه استحضاردارید ، شاکیان پروژه نگین غرب پیرو تجمع و دیدار روزیکشنبه 17/3/88 خودبا دادستان محترم تهران در میدان ارک ، درطی روزهای اخیر همپای میلیونها نفرازهموطنان خود انتخاباتی پرشور را باتمام ویژگیهای منحصر به فردش تجربه نموده اند. برگزاری انتخابات روز جمعه 22/3/88  ، اکنون این فرصت را برای جمع منسجم و یکدل شاکیان فراهم ساخته تافارغ از نتایج حاصل از انتخابات، با تبیین و برجسته نمودن مطالبات صنفی خود در این مرحله ، گامهای لازم و سنجیده ای را برای استیفای هرچه سریعتر حقوق حقه خود بردارند. انجمن نگین غرب بعنوان تنها تشکل صنفی و قانونی شاکیان معتقد است پاسخ خواهی شاکیان از مقامات قضائی اولا"حق مسلم و قانونی کلیه اعضای انجمن و عموم شاکیان بوده و ثانیا" امری تعطیل بردار نمیباشد و این روند باید تا استیفای کامل حقوق شاکیان همچنان  ادامه یابد . بنظر انجمن نگین غرب اکنون پس از پشت سرگذاشتن فضای انتخابات ، اهمّ مطالبات ویا وظایف شاکیان میتواند شامل پیگیری موارد مهم زیر ازناحیه یکایک اعضای محترم باشد :

1 –  پیگیری وعده دادستان تهران در تجمع  روزیکشنبه 17/3/88 شاکیان مبنی بر تسلیم نامه مربوط به تقاضای وام 400 میلیارد تومانی موسسه اعتباری توسعه به رئیس جمهور که با قید قبل از انتخابات وبا قول جلب موافقت ایشان به شاکیان داده بودند . یادآور میشود درهمین ارتباط  نیزآقای متین راسخ  - بازپرس ویژه پرونده دورروز قبل ازتجمع در همایش جمعه 15/3/88  درسالن اجتماعات پشت زندان اوین درجمع شاکیان گفته بود که دادستان تهران پیشاپیش موافقت کتبی رئیس جمهور را قطعی قلمداد و به بنده فرموده : " به موسسه بگوئید که مرتضوی گفت من این را گرفتم " .  لذا شاکیان مایلند بدانند دادستان تهران موفق شده اند به این وعده خود عمل نمایند یا خیر؟ و اساسا" چشم انداز مذاکرات و توافقات انجام شده دادسرابا موسسه مالی مذکور و زمان بندی پرداخت حقوق و خسارات شکات پرونده چیست ؟ هرچند شنیده شده ایشان قبل از انتخابات تنهاموفق شده موضوع را درحد شفاهی با رئیس جمهور درمیان بگذارد که خوداین خبر ابهام برانگیزاست .

2 – درخواست معرفی افرادی که در عمل خائنانه "اختفای اموال فروغی درطول دوسال و نیم گذشته و بدور از دید مقامات عالی قضائی" با متهمان همدستی داشته اند.  شایان ذکراست باتوجه به اظهارات دادستان تهران در تجمع جمعه 1/3/88 در محوطه دادسرای اوین و اشاره ایشان به "کشف یک تقلب بزرگ و فساد تازه درپرونده" ، شاکیان انتظار داشته و دارند مقام عالی مذکور پس از یکماه ، دست کم گزارشی از نتیجه اقدامات حفاظت اطلاعات قوه قضائیه و پیگیردهای عزیزان وزارت اطلاعات درخصوص  تعقیب  و بازداشت "ایادی فراری متهمان " وبرخورد فاطع و قانونی با آنان ارائه نموده ودرصورت امکان درسایت دادسرا نیز اطلاع رسانی بعمل آورند . 

3 - سروسامان دادن به پایگاه اطلاع رسانی دادسرا ازحیث به روز نمودن اطلاعات مرتبط با پرونده و اطلاع رسانی به روز ، شفاف ، منظم  و زسمی دستگاه قضائی به مجموعه شکات درخصوص اقدامات انجام شده و پیشرفتها ی پرونده  و اعلام وضعیت مطالبات و حقوق و خسارات مقوم شده هر یک ازشاکیان به ریال و رفع ابهامات وارد به فرمول محاسبه سهم شکات براساس  موارد متعدد مندرج در نظریه شماره 763/88/ه  مورخ 31/1/88 هیات 5 نفره کارشناسان که تصویر متن آن درسایت مزبور قرار گرفته ولیکن ، دریغ از اصلاح و شفاف سازی فرمولی که قرار است بعنوان متر عدالت و در چرخه آن ،حقوق وخسارات هزاران شاکی پرونده محاسبه و اعاده گردد.

4 -  بنظرمیرسد متهمان پرونده و بویژه فروغی مفسد با کمک تیم وکلای خود همواره با استناد به قانون آئین دادرسی حداکثرسوءاستفاده را بسود خود برده و درعین زندانی بودن ، از آزادی عمل قابل توجهی برخورداراست (شاهداین مدعا نامه اخیر و جهت دار فروغی خطاب به بارس محترم پرونده است که با سه نیت پلید و شیطانی الف) اغوای شاکیان باوعده های واهی  ب) ناکارآمد جلوه دادن و تهدید مقامات قضائی ، و بالاخره ج) فراهم نمودن زمینه آزادی خود از زندان تنظیم شده و با امضای وی درسطحی وسیع تکثیر شده است)  لیکن درمقابل این جریان ظاهرا"سر ِهزاران شاکی مظلوم پرونده ، خواه بدلیل نداشتن وکیل وخواه به بهانه های دیگر همواره بی کلاه مانده و حقوق مسلم  آنان بعنوان شاکی پرونده و بعنوان یکی از اصحاب دعوی نادیده گرفته شده و میشود. شاکیان انتظاردارند با پذیرش نمایندگانشان ازسوی دادستان ، ضمن برخورداری ازحقوق مصرح قانونی خود نظیر ماده 73 قانون آئین دادرسی درامور کیفری ، درراستای همکاری موثربا مقامات قضائی و اطلاع رسانی و اعتمادسازی،  ریشه کلیه نگرانیهای روبه تزاید شاکیان نسبت به اقدامات جاری و آینده پرونده را بخشکانند.

5 -  با اتمام انتخابات و کمرنگ شدن تدریجی حاشیه های آن ، چیزی که برای شاکیان دردمند و مستاصل پروژه نگین غرب باقی می ماند ،  همه آن زخمها و رنجها  و آلام  وخسارتهائی مادی و معنوی است که در طی یک دهه ازناحیه باند فروغی مفسد و حامیانش بر روح و روان و زندگی آنان و خانواده هایشان وارد آمده و برروی هم انباشته گردیده ، همراه با دهها ابهام و پرسش بی پاسخ، مشکلات لاینحل و و عده های معوقی که انتظار میرود مقامات قضائی ضمن پاسخ گوئی شفاف به همه آنها ، حقوق پایمال شده عموم شاکیان را هرچه سریعتر والبته بشکلی عادلانه استیفا نمایند . شکات پرونده پس از یک دهه اسیری و دردبدری  و دوسال و نیم  چشم انتظاری برای به بارنشستن فعالیتهای دستگاه قضائی ، متاسفانه هنوز خروجی ملموسی را از طرحهای متعدد ووعده های مکرر مقامات قضائی شاهدنبوده اند و نمیدانند بالاخره موتور پرداخت حقوق و خسارات به شاکیان چه زمانی براه خواهد افتاد؟  

 انجمن نگین غرب درخاتمه ضمن دعوت عموم شاکیان به خویشتنداری و آرامش  ، به کلیه اعضای محترم انجمن و عموم شاکیان پروژه نگین غرب اعلام مینماید که بلحاظ رعایت امنیتی و عدم تداخل تجمعات شاکیان با فضای حساس کشور ، استثنائا" تجمع هفتگی شاکیان در محل پروژه درروز جمعه 29/3/1388 برگزار نخواهد شد. بدیهی است با توجه به اعلام تعطیلی دادسرای اوین درروزهای پنجشنه و جمعه مورخ 28 و 29/3/88 ، مراجعه و پیگیری شکایات و طرح سوالات و ابهامات اعضا درخصوص روند پرونده ازروزشنبه مورخ 30/3/88 به بعد بلامانع و چه بسا راهگشای حل مشکلات و تسریع در رسیدگی به پرونده خواهد بود./ انشاء ا...

                                                                                                                             والعاقبه للمتقین

                                                                                                                    هیئت مدیره انجمن نگین غرب