انا لله و انا الیه راجعون

فروغی از کارهای خیرش !!توبه کند

        آیت ا...العظمی محمد تقی بَهجَت ، مرجع بزرگ و عارف پرهیزگارجهان تشیع درگذشت و ارتحال این عالم ربانی مردم ایران را درسوک سنگینی فروبرد. رهبر معظم انقلاب درپیام تسلیت خود از او با عنوان"پارسای پرهیزکار" یاد فرمود و فقدان ایشان را "مصیبتی جبران ناپذیر" اعلام نمود. روسای قوای کشور نیز مراتب تسلیت خود را ابراز، و درهمین راستا ، دولت نیز بهمین مناسبت 3 روز عزای عمومی درسراسرکشور اعلام نموده است.

وبلاگ نگین غرب این ضایعه دردناک را به آقا امام زمان (عج) و خیل عظیم زمین خوردگان پروزه نگین غرب  صمیمانه تسلیت عرض مینماید.

بهمین مناسبت و بمنظور ارج نهادن به روح مطهر آن مردحق ، وبلاگ نگین غرب با ذکر یک خاطره ،  نمونه ای ارزشمند از برخورد آن عالم بزرگواربا یکی از مفسدان اقتصادی را که ما امروز گرفتار ظلم آنها هستیم ،  بدینوسیله در اختیار خوانندگان خود قرار میدهد. با این امید که به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری " کلام معطر او همواره راهنمای اندیشه و عمل رهجویان و صالحان و کلیه زمین خوردگان سراسرعالم قرار گیرد." انشاء ا...

  حجت الاسلام غلامی، از اعضای سابق دفتر مرحوم حضرت آیت ا... بهجت (ره) از برخورد و گفتگوی کوتاه ایشان با شهرام جزایری مفسد چنین نقل کرده است: 

« روزی شهرام جزایری، بر اساس ارتباط هایی که ایجاد کرده بود از فرزند آیت الله بهجت درخواست ملاقات با آقا را داشت. اما وقتی این جریان به اطلاع حضرت آیت ا... بهجت رسید ایشان مخالفت کرد.» شهرام جزایری با طرح ترفندی، روزی به مقابل مسجد حضرت آیت ا... بهجت در قم می روند تا وقتی که حضرت آقا از نماز فارغ می شوند، از فرصت استفاده کند ووارد دفتر یا منزل آقا شود و ملاقاتی انجام دهد. به همین منظور بیرون مسجد منتظر می ماند تا نماز تمام شود و آقا از مسجد بیرون بیایند.

                                    

حضرت آیت ا... بهجت (دامت برکاته) همیشه سرشان پایین است و به کسی نگاه نمی کنند. وقتی آقا از مسجد خارج شدند، یکی از دوستان و نزدیکان شهرام جزایری به آیت ا... بهجت نزدیک شد و به آقا گفت: حضرت آیت ... ؛ آقای شهرام جزایری از تجار خیر تهران (!) هستند و فعالیتهای خیریه فراوانی انجام می دهند و برای عرض ارادت و دست بوسی خدمت رسیده اند. در این هنگام آقا سر مبارک را بالا گرفتند و به شهرام جزایری نگاهی کردند و فرمودند:                                                               

 

 « برو و از کارهای خیری که انجام داده ای توبه کن! »

******************

دوستان جهت تمرکز وجمعبندی نظرات لطفاکماکان در تاپیک قبلی پیرامون موضوع تجمعات وجمعه اتی ارائه نظر فرمایند

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 اردیبهشت 1388    | توسط: وبلاگ نگین غرب    |    |
نظرات()