میزان دیون متهم بیش از 700 میلیارد تومان است
 
بازپرس پرونده انبوه سازان شفق:   
  • "غلامرضا فروغی" 36 ساله متهم است که نه تنها به تعهدات خود در قبال اعضا و خریداران واحدهای مسکونی انبوه سازمان شفق و نگین غرب و شرکت های اقماری عمل نکرده که هر واحد را به چند نفر فروخته است
  • وی ابراز امیدواری کرد تا اوایل تابستان سال جاری، حق و حقوق همه مالباختگان تعیین و طلب آنها همراه با مبالغ خسارت و دیرکرد پرداخت شود.
  • متهم پرونده را وادار کرده ایم فهرست جدیدی از اموال و املاکش را در اختیار دادسرا قرار دهد که ممکن است ارزش اموال جدید او که تاکنون پنهان کرده است به میزان بدهی های او برسد

"مجید متین راسخ" روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا با تاکید بر اینکه دادسرای عمومی و انقلاب تهران به صورت جدی این پرونده را پیگیری می کند، افزود: متهم پرونده را وادار کرده ایم فهرست جدیدی از اموال و املاکش را در اختیار دادسرا قرار دهد که ممکن است ارزش اموال جدید او که تاکنون پنهان کرده است به میزان بدهی های او برسد.
بازپرس شعبه اول ویژه امنیت با اشاره به اینکه مدیر عامل پروژه انبوه سازان شفق ، نگین غرب و دیگر شرکت های وابسته به "فروغی" بیش از 11 هزار شاکی خصوصی دارد، خاطر نشان کرد: این بازپرسی تاکنون و بر اساس نظر هیات کارشناسی، حق و حقوق مالباختگان و میزان طلب و خسات اعضای پروژه های یاد شده را مشخص کرده است.
وی تصریح کرد: رقم پرداختی مالباختگان به شرکت یاد شده و نیز نام افرادی که واحد مسکونی آنها معلوم است در سایت www.sabp.ir آورده است.
متین راسخ از مالباختگان خواست ضمن مراجعه به این سایت، در صورت مشاهده ثبت نشدن مبالغ پرداختی و یا اختلاف میان وجوه پرداختی به حساب شرکت با انچه در سایت آمده است، اطلاعات و نیز کپی ها فیش های پرداختی خود را به صورت حضوری به شعبه اول بازپرسی ویژه امنیت تحویل دهند.
وی ابراز امیدواری کرد تا اوایل تابستان سال جاری، حق و حقوق همه مالباختگان تعیین و طلب آنها همراه با مبالغ خسارت و دیرکرد پرداخت شود.
متین راسخ در عین حال از مالباختگان گلایه کرد که پیش از خرید واحد مسکونی در پروژه های نگین غرب با شهرداری منطقه مربوطه مشورت نکرده و استعلام نکرده اند که آیا این پروژه ها مجوز ساخت دارند یا خیر.
وی اضافه کرد: آنان در سال 1380 ثبت نام و پیش خرید کرده اند در حالیکه فروغی در آن سال، هیچگونه مجوزی از شهرداری نداشته و این امر به راحتی با مراجعه به شهرداری منطقه ذیربط مشخص می شد.
"غلامرضا فروغی" 36 ساله متهم است که نه تنها به تعهدات خود در قبال اعضا و خریداران واحدهای مسکونی انبوه سازمان شفق و نگین غرب و شرکت های اقماری عمل نکرده که هر واحد را به چند نفر فروخته است.
این پرونده کلاهبرداری پیش از این ، در دادگستری استان تهران، مجتمع قضایی شهید بهشتی گشوده بود که از بهمن ماه گذشته به دادسرای عمومی و انقلاب تهران ارجاع شد و "مجید متین راسخ" در تاریخ هفتم بهمن ماه 1387 به عنوان بازپرس پرونده تعیین شد.
متین راسخ که از محله وصف نار در جاده ساوه در جنوب غرب تهران است کار قضایی خود را از سال 1376 آغاز کرده و پیش از آن، دبیر دبیرستان های منطقه 17 تهران بوده است.
وی اکنون دانشجوی دکترا در رشته جزا و جرم شناسی است.

خلاصه همین خبردر روزنامه های کیهان

وایران

نوشته شده در تاریخ شنبه 2 خرداد 1388    | توسط: وبلاگ نگین غرب    |    |