اتحاد وهمفکری

جمعه 8خرداد درمحل پروژه بنمایش خواهیم گذارد

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

گزارش تجمع اول خرداد(اوین)

به نام خدا

ماجرای کشف "یک فساد و اشتباه بزرگ" درپرونده از زبان دادستان تهران

   و بازهم وعده های مبهم!!...  

به فروغی گفتم : تا یک شاکی داری ، از آن طبقه آخر جهنم تکان نخواهی خورد !

اگرچه یک روز قبل از تجمع روزجمعه مورخ 1/3/88  و در بخش نظرات، پیشاپیش رئوس مطالبی را که ممکن بود دادستان محترم تهران در بیانات خود اشاره نماید، بطور اجمال در قالب"خبر ویژه" دروبلاگ قرار داده بودیم، اما شاکیان حاضردرتجمع بجای شنیدن اخباری خوش ، همچنان شاهد اصرار برروی گزینه زمین ازسوی ایشان و تمایل  سایرمسئولین بر کشاندن تجمع جمعه ها از محل پروژه به محوطه محصور جلوی اوین بودند. واما گزارشی متفاوت از تجمع روزجمعه اخیر اعضا در محل دادسرای اوین :  

شاکیانی که از اولین ساعات صبح روزجمعه مورخ 1/3/88 با هدف شنیدن آخرین گزارشات و خبرهای داغ مربوط به پرونده "سلطان فساد و فتنه" اززبان دادستان محترم تهران درمحوطه دادسرای جنب زندان اوین گردهم آمده بودند، تقریبا"بدون اخذ هرگونه نتیجه ای روشن ، و شاید ناامیدتر و سرخورده تر از  همیشه به خانه های خود بازگشتند . اوج ماجرا به آن صحبت دادستان برمیگردد که گفت: "درطول این سه ماهی که پرونده به دست مارسیده، ما مواجه شدیم با یک فساد بزرگ و یک اشتباه بزرگ درپرونده ودرواقع ما از اول شروع کردیم یعنی انگار تازه پرونده تشکیل شده و به دست ما رسیده"، که این به نوبه خود به اصطلاح آب پاکی را روی دست شاکیان ریخت .

جمعی از حاضرین بویژه  پس از شنیدن این جمله که : "ما بنگاه معاملات ملکی نیستیم که زمین خریدوفروش کنیم "،  پس از بی اعتنایی به اعتراضات مکرر شان بتدریج شروع به ترک دادسرا نمودند. شاکیانی هم که تا پایان مراسم حضورداشتند و سخنان بازپرس پرونده را شنیدند، برخلاف انتظار ودرمجموع چیزی دستگیرشان نشد جز یک سری وعده های کلی مثل اینکه :

 خسارات "خوب" تعیین شده /کارشناسان دارند کار می کنند / تراز منفی مثبت شده  / دوهفته دیگر تحمل کنید / همه اطلاعات را درسایت می گذاریم / پرونده را در یک زمان کوتاه حل و فصل می کنیم / از شنبه یکی یکی صداتون می کنیم بیائید ...

 و بالاخره این وعده همیشگی که  " اگر مشکلی ماند ، بازهم در خدمتتان هستیم ..." حالا چند ماه و جند سال دیگر ؛ الله اعلم !

 

شاکیان انتظار نداشتند که بعد از 4 ماه دادستان تهران بجای ارائه بیلان کاری و راه اندازی موتور بازپرداخت حقوق شکات ، ماجرای "کشف یک فساد و اشتباه بزرگ" و اطلاعات جزء به جزء تعقیب و گریز ماموران با اعوان و انصار و بستگان فروغی مفسد و همدستانش را شرح دهد که در طول دوسال اخیر اموال متعلق به شاکیان را چگونه  با تنظیم وکالتنامه های بلاعزل!! و مفسده جوئی رنگارنگ بالا کشیده و در "پستوها و مخفی گاهها " پنهان کرده بودند.  چرا که تمرکز بر این توضیحات پیش از آنکه موید توجیه تاخیر دادستا نی محترم تهران در اجرای وعده های 12 بهمن 87  خود به شاکیان باشد ، درواقع نشان از ضعفهای موجوددر نظام تصمیم گیری و عملکرد نهادهای قضائی مسئول پرونده در طول دوسال و نیم گذشته داشته و دارد. شاکیان به اوین آمده بودند تا مقام بلندپایه قضائی مذکور ضمن توضیح علل تاخیر طرح 3 ماهه خود ، ترتیبات اجرائی و زمان آغاز روند پرداخت خسارات به شکات پرونده را اعلام نماید تا همه شاکیان از این پس با فراغ بال به کارو زندگی خود بپردازند و خودرا برای خلق یک "حماسه بزرگ" در عرصه انتخاباتی دیگر آماده سازند ، و نه شنیدن ماجرای تاسف بار " کشف یک فساد و اشتباه بزرگ" !

 

اکنون با توجه به رویدادهای اخیر ، پرسش اول و اساسی عموم شاکیان اینست که : چرا در این ماجرا  شاکیان مظلوم و دردمند پروزه نگین غرب میبایست تاوان سنگین "فساد بزرگ" متهمان و ایادی آنها را برای اختفای اموال و از همه بدتر ،  تاوان  "اشتباه بزرگ" کارشناسان و بازپرس سابق پرونده را در طول سالهای اخیر متحمل شوند؟

و سوال دوم اینکه : اشاره دادستان محترم تهران در تجمع جمعه 1/3/88 برای "شنیدن نظرات نمایندگان شاکیان"، اشاره به چه کسانی و با چه شاخصه هائی است؟  نمایندگان "واقعی و مطلع" شاکیان که در سخنرانی روز 12 بهمن خود آنها را مورد اشاره قرا ردادند و سپس بحضور نپذیرفتند و یا اشخاصی با خاستگاه فردی که سعی وافر دارند تا در این اوضاع تلویحا بعنوان بازوی اجرائی مقامات محترم قضائی جلوه نمایند؟

 طبیعی است که در راستای "تفرقه زدایی" دراین "جمعه بازار"  سکوت وخوندل خوردن، جائی برای نمایندگان واقعی و مطلع شاکیان باقی نماند . افرادی که ضمن برخورداری از اطلاعات و معلومات لازم و قدرت تحلیل مسائل ، پاکدستی و سلامت نفس خود را در طول سالهای اخیر بی توقع  و به دور از ملاحظات و منافع گروهی و باندی در صحنه عمل به نمایش گذاشته اند ... و درواقع شاکیانی که بعنوان یکی از اصحاب دعوا و بعبارتی دیگر بعنوان یکی از طرفین درگیر در این ماجرا و پرونده بر طبق مفاد قوانین آئین دادرسی اعم از مدنی و کیفری از حقوق مصرحی برخوردارند . حقوقی که متاسفانه در طول دوسال و نیم گذشته بشکلی غیر متعارف پایمال گردیده و ظاهرآ قرار است "پایه پرگار" همچنان بر حول همین "محور غلط " بچرخد!  و بالاخره سوالاتی از این دست و حرفهای ناگفته و ناشنیده دیگری که معمولا"در فضائی همچون تجمع جمعه 1/3/88 درمحوطه دادسرای اوین اساسا جای طرح نمی یابند؛ آنهم صرفا" بدلیل موارد پیش گفته . . .

انشاءا ... صبح روز جمعه مورخ 8/3/1388 در سنگر همیشگی خود ( محل پروژه) همه این روبداها و تحرکات را در آرامش به  همفکری وتبادل نظر می نشینیم و با اتکاء به خردجمعی ، راه چاره ای می یابیم . / والسلام  

 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 4 خرداد 1388    | توسط: وبلاگ نگین غرب    | طبقه بندی: گزارش اجتماعات،     |
نظرات()