به نام یزدان پاک

دادستان تهران : کارپرونده تا دوماه دیگرتمام است!

  • تاقبل از انتخابات نامه وام توسعه از بانک مرکزی را تقدیم رئیس جمهورمیکنم
  • فروغی کمتراز فاضل خداداد -  مفسد اقتصادی که اعدامش کردیم -  نیست

باسلام و عرض پوزش قبلی از خوانندگان محترم بابت تاخیرچند روزه در امر بروزرسانی مطالب وبلاگ و تشکر ازنظرات عزیزان، بدینوسیله گزارش آخرین رویداد مهم درارتباط با سرنوشت پرونده ، یعنی تجمع روز یکشنبه 17/3/88 شاکیان پروزه نگین غرب در میدان ارگ تهران تقدیم میگردد. امید است همچنان با نظرات پربار و راهبردی خود، وبلاگ نگین غرب را در راه خدمت به منافع و مصالح عمومی اعضای پروزه نگین غرب یاری فرمائید.انشاءا.. 

   تجمع خودجوش شاکیان پروزه نگین غرب صبح روزیکشنبه مورخ 17 خردادماه 1388با حضور جمعی بالغ بر 500 نفر از شاکیان در  نمازخانه دادسرای عمومی و انقلاب تهران  واقع در میدان ارگ تهران درفضائی آرام وباحضور دادستان محترم تهران برگزار گردید. دادستان تهران باتشبیه فروغی به مفسد اعدامی – فاضل خداداد ، یکبار دیگر به شرح ماجرای وجود فساد و اشتباه بزرگ در پرونده و نحوه کشف اموال پنهان شده فروغی ملعون برای حاضرین پرداخت و وعده های دوهفته پیش خودرا با یک تفاوت تکرار نمود. ازآنجا که شاکیان سخنان قبلی ایشان را شنیده و یا خوانده اند ، لذا لازم است به این "تفاوت"درمضمون بیانات ایشان اشاره ای داشته باشیم.......

قبلا" یادآور میشویم جناب متین راسخ - بازپرس محترم پرونده در آخرین اظهارات خود فرموده اند:"شروط موسسه اعتباری توسعه برای ورود به پرونده و حل مشکل کلیه شاکیان بصورت یک بسته جامع ، شامل دوبند بوده است که درحال اجرای آن هستیم :

الف)اخذ یک میلیون و 200 هزار متر مربع تراکم برای زمینهای متهمان درمناطق 5 و 21 و 22 تهران که این بخش از کار حل شده و دراین رابطه طرحی 13 برگی به استانداری محترم تهران داده ایم که اگر تائید شود مشکل زمینها حل میشود .

 ب) دریافت 400 میلیارد تومان وام از بانک مرکزی برای موسسه توسعه که نیاز به تصویب رئیس جمهوردارد ودرحال انجام آن هستیم  ضمن اینکه برآورد ما درخصوص منابع مالی موردنیاز  جهت حل پرونده شامل 700 میلیارد تومان برای پرداخت به شکات و 50 میلیارد تومان برای تکمیل واحدهای نیمه ساخته میباشد که درصورت نهائی شدن توافق و انتقال اموال و زمینها بنام موسسه ، باجرا درخواهد آمد."  

 

و اما در خصوص " تفاوت " موجود در بیانات دادستان محترم تهران ؛ چنانچه حافظه یاریمان کند تاپیش از این تاکید ایشان بر روی گزینه زمین (بعنوان گزینه ای مطلوب ازدید دستگاه قضائی و سودمند بحال شاکیان) با مخالفت جمع حاضرین مواجه میشد که خوشبختانه در روز یکشنبه ایشان صراحتا" فرمودند: "ما وقتی روی گزینه زمین و مزایایش صحبت کردیم ، دیدیم که شما یکصدا گقتید ما زمین نمی خواهیم . بسیار خوب ما هم قبول کردیم و اکنون درحال تامین مالی هستیم تا پول واحدهارا به شما بدهیم. حتی به کسانی که واحدشان را نمی خواهند و طالب پول واحدشان هستند. "

دادستان تهران با اشاره به ملاقات اخیر نماینده ای ازشاکیان درمنطقه 5 تهران با رئیس جمهور فرمودند :     "الآن هم  با توجه به اعلام آمادگی موسسه اعتباری توسعه و قبول شرایط آن از طرف ما ، نامه ای را درراستای اخذ وام برای موسسه از بانک مرکزی، بکمک بازپرس پرونده خطاب به رئیس جمهور تهیه کرده ایم که قبل از انتخابات با ایشان دیدار و ضمن ارائه نامه انشاءا... نظر موافق ایشان را جلب خواهیم کرد."

 دراین جلسه دادستان تهران ضمن برشمردن نحوه تعیین هیئت زبده و مورد وثوق کارشناسان برای پرونده ، با اشاره به اشکال اساسی در ارزیابی وثیقه 700 میلیاردتومانی غیرواقعی متهمان در سال 85 فرمودند : " بعلت اشتباه بازپرس سابق پرونده ، ارزش واقعی وثیقه مذکور کفاف پرداخت حتی یک هفتم از دیون متهمان جهت پرداخت به شکات را هم نمی کرد ولی با پیگیری و بازجوئیهای شخصی خود از متهمان و همکاری موثرحفاظت اطلاعات قوه قضائیه و عزیران وزارت اطلاعات ، خوشبختانه نائل به کشف اموال پنهان شده زیادی شده ایم  که طبق نظر کارشناسان درحال حاضر کفاف پرداخت طلب همه شکات را میدهند و ازاین بایت جای هیچگونه نگرانی نیست ."

 

دادستان تهران در این دیدار رودر رو با شاکیان با حوصله و گشاده روئی پاسخ سوالات شاکیان را دادند و با ذکر مثالهائی در خصوص نحوه محاسبه طلب ریالی شکات ، آخرین وعده خود به شاکیان را چنین اعلام فرمودند که : "انشاءا... حداکثر تا دوماه دیگر کلیه خسارات را به شما پرداخت خواهیم نمود." (کلیه جملات داخل گیومه ها نقل به مضمون میباشند)

 

وبلاگ نگین غرب ضمن ارج نهادن به روحیه پاسخ خواهی اعضا و تشکر از پاسخگوئی دادستان محترم تهران، پیشاپیش و موکدا"اعلام مینماید که با توجه به حساسیت فضای عمومی کشور تا روز انتخابات سرنوشت ساز جمعه مورخ 22/3/88  ،  تجمع هفتگی شاکیان استثنائا" درجمعه مورخ 22/3/88  در هیچ مکانی برگزار نخواهدشد. حضور حماسی شاکیان  این بار در پای صندوقهای رای و برای گفتن " نه " به جریانهائی است که درطول سالیان گذشته زیستگاه و حامی مفسدان اقتصادی همچون غلامرضا فروغی بوده اندو هم اکنون نیز با تمام قدرت مانع از پیاده شدن عدالت در کشور و احقاق حقوق شاکیان دراین پرونده بزرگ و ملی میباشند. وبلاگ نگین غرب همچنین برای عینیت یافتن هرچه سریعتر و عده های دادستان محترم تهران ، از دادستان محترم درخواست می نماید درراستای وعده "گرفتن سالن بزرگ برای گردهمائی چندهزار شاکی پرونده با حضور کارگروه کارشناسی دادستانی و نمایندگان واقعی و مطلع شاکیان جهت اجرائی نمودن طرح 3 ماهه مورخ 12/11/87 خود ، دستور تدارک لازم را صادر نمایند.

درعین حال از کلیه شاکیان انتظار میرود بجای دنباله روی از افراد و جریانات مشکوک که خواستار تقابل شاکیان با دستگاه قضائی و یا بالعکس ، تبعیت فله ای شاکیان از روند فرسایشی موجود هستند ، در پی ایجاد تعامل سازنده و خلاق با مقامات قضائی بمنظور تسریع در حل وفصل پرونده باشند شاکیان پروزه نگین غرب در تجمع خودجوش و آرام خود در روز یکشنبه 17/3/88 ، ضمن ایجاد ارتباطی صمیمیانه و رودر رو با دادستان تهران ، هشیاری و بلوغ صنفی – سیاسی خود را به نمایش گذاشتند و بار دیگر نقشه های شوم و شیطانی عوامل فروغی (برای ایجاد درگیری و تقابل ) و عمل برخی افراد و جریانات مشکوک برای برهم زدن جمع  انبوه شاکیان را درنطفه خنثی نمودند./ والسلام   

 

 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 خرداد 1388    | توسط: وبلاگ نگین غرب    | طبقه بندی: گزارش اجتماعات،     |
نظرات()