التجاء شاکیان به رهبری

گامی هوشمندانه برای خروج پرونده از بن بست

 

درتجمع مقابل بیت مقام معظم رهبری،دردنامه ای با 300امضاء تسلیم دفتر پیگیری شکایات مردمی گردید  

         پیرو عدم تصویب تسهیلات موضوع قرارداد مورخ 30/4/88 در جلسه اخیر شورای پول و اعتبار که پرونده را با انسداد مواجه ساخته ، جمعی بالغ بر 300 نفراز شاکیان پروژهنگین غرب درتجمعی آرام مقابل بیت رهبری واقع درخیابان جمهوری - انتهای خیابان دانشگاه ، گامی راهگشا برای خروج پرونده از "تنگنا های ناشی از تعلل" برداشتند. آنها با فریادهای ا... اکبر و شعارهائی در حمایت از مقام معظم رهبری و در دست داشتن تمثالهائی از رهبری ، رئیس جمهور و پلاکاردهائی طویل در این تجمع حضور یافتند و باامضای طوماری درتائید متن دردنامه تنظیمی ، آنرا تسلیم دفتر شکایات و پاسخ خواهی بیت رهبری نمودند . آنها باحضور چندساعته خود ضمن بیان مشکلات خود با مسئولان دفتر ، خواستار ملاقات حضوری با "پدر عادل و فرزانه انقلاب" و پیگیر اقدام فوری و پاسخ دفتر رهبری به نامه خود بودند . مسئولان و ماموران دفتر نیز با مهربانی جمعیت حاضررا به داخل محوطه کوچک دفتر هدایت نمودند تا به درد دلهای آنها گوش داده و آنها را منعکس نمایند.

 عامه شاکیان پرونده موسوم به "سلطان وثیقه" اطلاع دارند که "قوه قضائیه" مسئول رسیدگی به پرونده بوده وبراساس"اصل تفکیک قوا" (اصل 57 میثاق ملی کشور) ، قوای سه گانه حاکم در نظام مقدس جمهوری اسلامی"مستقل ازیکدیگرند"، اما سرنوشت پرونده بدلیل مفاد بندهائی نظیر بندهای 11و12و13 از قرارداد در خصوص اخذ تراکم از شهرداری و تسهیلات بانکی در چند نقطه به اقدام نهادهای اجرائی کشور گره خورده  است . در بند 11 از متن قرارداد مذکور چنین پیش بینی شده تا  "دادسرای عمومی و انقلاب تهران تسهیلات بانکی به میزان 400 میلیارد تومان به نام شرکت سرمایه گذاری توسعه و ساختمانی برج آوران و برای آن شرکت با نرخ سود بانکی حداکثر 10 درصد و مهلت بازپرداخت 4 ساله از طریق بانک مرکزی ، با سپردن وثایق ملکی شرکت انبوه سازان شفق و تعهد بازپرداخت شرکت سرمایه گذاری توسعه و ساختمانی برج آوران اخذ و در اختیار آنها قرار دهد."

شایان ذکراست عقد قرارداد مذکور متکی به این فرمایش جناب دادستان به بازپرس پرونده پیش از توافق و امضای موسسه اعتباری توسعه بوده که "ازقول من بگوئید که موافقت رئیس جمهور درخصوص وام را گرفته شده حساب کنند ."ازطرفی دیگر  متن قرارداد به گونه ای مشروط تنظیم شده بنحوی که اجرای مفاد آنرا منوط به اعطای تسهیلات بانکی مورد اشاره نموده است . تسهیلاتی که تصویب آن صرفا" درحوزه اختیارات "قوه مجریه"می گنجد. برهمین اساس و درخصوص تسهیلات مورد اشاره نیز ، "شورای پول و اعتبار"بعنوان مرجع "تصویب"و بانک مرکزی بعنوان مرجع "اعطای تسهیلات" محسوب شده و تحت نظر مقام ریاست جمهوری انجام وظیفه می نمایند.

پیگیریهای شاکیان در هفته اخیر حاکی ازآن بود که تصویب وام 400 میلیارد تومانی موضوع قرارداد درمحاق ِتصویب شورای پول و اعتبار گرفتار آمده تا حدی که موجبات دغدغه خاطر بازپرس ویژه پرونده را نیز فراهم نموده است.

با بروز مشکل فوق و وجود آفت "تفرقه" که ماههاست گریبان شاکیان را گرفته، از سه شنبه هفته گذشته تجمعاتی جداگانه از سوی بخش هائی از شاکیان در مکانهای مختلف ازجمله نهادریاست جمهوری ، بانک مرکزی ، دادستانی میدان ارک (لینک خبر) و بیت رهبری شکل گرفت که همگی خودجوش و عموما" سازمان نیافته برگزار شدند. برخلاف تحلیل غلط برخی اشخاص، تکه تکه شدن شاکیان و ادامه اینگونه رفتارهای گروهی، مانع ازتحقق اهداف جمعی آنان و اثربخشی تجمعات گردیده و میزان موفقیت یا امکان حصول نتیجه توسط هرگروه کوچک در حرکاتی از این دست را ، از 100 درصد به زیر نصف کاهش خواهدداد که پاسخ صریح ومنفی بانک مرکزی درگام نخست ، گواهی بر این مدعاست در حالیکه چه بسا با حضور حداکثری شاکیان در آن تجمع، پاسخ به خواسته شاکیان میتوانست به گونه ای دیگررقم بخورد.       

تجمع آرام روز یکشنبه 11/5/88 شاکیان مقابل بیت مقام معظم رهبری را نیز نمیتوان خارج از این چارچوب واقع بینانه تحلیل نمود . درعین حال ، حرکت این گروه از شاکیان را  میتوان سطحی دیگر از تلاشها برای تحرک بخشیدن به پرونده ارزیابی نمود چنانکه در گذشته نیز شاهد ملاقات نماینده ای از شاکیان با رئیس قوه قضائیه و یا تجمع شاکیان و مذاکره با نمایندگان مجلس شورای اسلامی (قوه مقننه) و بالاخره دیدار اخیر نماینده شاکیان با رئیس جمهور (قوه مجریه) بوده ایم. 

درشرایط ناپایدار موجود وبرغم عدم اتحاد فراگیر و بذرافشانی تفرقه و نفاق بدست دشمنان دانا و دوستان نادان ، شاکیان پروژهنگین غرب تواستند با تجمع پرشور خود مقابل بیت رهبری، ضمن بیعت با مقام عظمای ولایت ، گامی هوشمندانه و انشاء ا... موثری را درجهت "خروج پرونده از بن بست" بردارند.

    وبلاگ نگین غرب باردیگر وهمچون گذشته  ازکلیه پیش خریداران محترم پروژهنگین غرب اعم از  تعیین واحد شده یا بلاتکلیف ، و همچنین عموم شاکیان  پرونده صرفنظر ازاینکه عضو انجمن صنفی نگین غرب  باشند یا نباشند را   به  اتحاد ، همدلی ، همفکری و همگامی عملی برای تحرک بخشیدن به روند پرونده در آستانه تغییرات قریب الوقوع و جابجائی نامعلوم مقامات دربدنه قوه قضائیه فرامیخواند .

    مدیریت وبلاگ بعنوان اولین وآخرین تقاضا وحتی المقدور در این مرحله خطیر و تعیین کننده از پرونده ، مصرا"از همه عزیران صمیمانه تمنادارد تا هرگونه اختلافات فکری و گروهی را که همواره مایه شادمانی دشمنان مشترک و نگرانی پیش خریداران دلسوز وفهیم پروژه گردیده، به کناری نهاده و برای تثبیت واحقاق حقوق جمعی و برحق خود در این مرحله حساس ، با توکل به خدا و اتکاء به اراده و خرد جمعی ، دست وحدت و برادری خود رابسوی یکدیگر دراز نمایندکه فردا خیلی دیراست.

                                                                                                              والسلام

متن درد نامه شاکیان به مقام معظم رهبری مورخ 11/5/88

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 12 مرداد 1388    | توسط: وبلاگ نگین غرب    | طبقه بندی: گزارش اجتماعات،     |
نظرات()