آیت‌الله هاشمی شاهرودی در آخرین جلسه مسئولان عالی قضایی:

قوه قضاییه باقاطعیت درجهت ایجادعدالت وامنیت قضایی گام برداشته است
 
قوه قضاییه جایگاه مناسب و خوبی در اذهان عمومی جامعه و در میان مردم پیدا کرده است که نتیجه اقدامات دستگاه قضایی برای حل و فصل مشکلات  مردم و  بهبود ساختارهای  قضایی و گام  گذاشتن در مسیر توسعه  قضایی  است  .
 
ایلنا: آخرین جلسه مسئولان عالی قوه قضاییه به ریاست آیت‌الله هاشمی شاهرودی صبح امروز برگزار شد.

به گزارش ایلنا آیت‌الله هاشمی شاهرودی در آخرین جلسه مسئولان عالی قضایی به تشریح عملکرد و دستاوردهای 10 سال اخیر قوه ‌قضاییه پرداخت و گفت:بحمدالله حاصل عملکرد و تلاش مدیران و مجموعه همکاران دستگاه قضایی مثبت بوده و دستگاه قضایی ایران نه فقط در داخل کشور، بلکه در سایر کشورها به ویژه کشورهای اسلامی از جایگاه خوبی برخوردار است

رئیس قوه قضاییه با قدردانی از زحمات مسئولان عالی دستگاه قضایی و سایر مدیران قضایی افزود: قوه قضاییه جایگاه مناسب و خوبی در اذهان عمومی جامعه و در میان مردم پیدا کرده است که نتیجه اقدامات دستگاه قضایی برای حل و فصل مشکلات مردم و بهبود ساختارهای قضایی و گام گذاشتن در مسیر توسعه قضایی است.
وی تأکید کرد:احیای دادسراها، ایجاد شوراهای حل اختلاف، ارائه لوایح متعدد به مجلس و تدوین قوانین و بسترسازی برای اصلاح ساختار و فرهنگ‌سازی درخصوص حبس‌زدایی،‌اعمال مجازات‌های جایگزین زندان، تصویب سیاست‌های کلان و راهبردی دستگاه قضایی، ایجاد و تقویت سیستم‌های فن‌‌آوری‌های نوین از جمله IT در دادگستری‌های سراسر کشور از جمله اقدامات مؤثری است که طی 10 سال گذشته با هدف اصلاح امور و حل مشکلات و کاهش اطاله دادرسی و کاهش حجم پرونده‌های قضایی انجام شده است.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به این‌که «کارهای بزرگ و مهمی در دستگاه قضایی انجام شده است»، افزود:از سال 1379 تا به امروز 436 جلسه با حضور مسئولان عالی قضایی تشکیل شد که در این جلسات مباحث کلان اساسی و زیربنایی توسعه قضایی بررسی و تصویب شد.
آیت‌الله هاشمی شاهرودی تصریح کرد:با اقدامات انجام شده هم‌اکنون شاهد هستیم که حتی در خارج از ایران اسلامی نیز کشورهای بسیاری خواهان بهره‌گیری از تجربیات و اقدامات قوه ‌قضاییه جمهوری اسلامی ایران هستند.
رئیس قوه قضاییه اصلاحات و اقدامات انجام شده را برگرفته از فقه اسلامی برشمرد و گفت:اکنون قوه قضاییه جمهوری اسلامی به عنوان یک سیستم قضایی اسلامی مورد توجه بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهای اسلامی قرار گرفته است.
هاشمی شاهرودی ابراز امیدواری کرد که دستگاه قضایی همچنان با قوت و قدرت گام بردارد و برنامه‌ها و سیاست‌های خود را ادامه دهد.
رئیس قوه قضاییه در پایان این جلسه در جمع خبرنگاران نیز به تشریح دستاوردهای دستگاه قضایی پرداخت و گفت:دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران با پیشنهاد تشکیل اتحادیه قضایی کشورهای اسلامی و تلاش‌های بین‌المللی خود در این زمینه چهره مناسبی از خود نشان داده است و در داخل کشور نیز با قاطعیت و تلاش همه‌جانبه در جهت ایجاد عدالت و امنیت قضایی گام برداشته است.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 20 مرداد 1388    | توسط: وبلاگ نگین غرب    | طبقه بندی: دیدگاه رسانه ای،     |
نظرات()