از سوی دادستان عمومی و انقلاب تهران برای مدیرعامل
شركت انبوه‌سازان شفق و نگین غرب به اتهام اخلال در نظام
اقتصادی كشور در بخش مسكن كیفرخواست اعدام صادر شد.

ایسنا: . روابط عمومی دادسرای تهران با توجه به مراجعات مكرر و پیگیری دائمی بیش از یازده هزار نفر شاكی و نمایندگان آنان درباره تعیین تكلیف پرونده موصوف و لزوم اطلاع‌رسانی و رفع نگرانی شكات و تنویر افكار عمومی در اطلاعیه‌ای اعلام كرد:

 مدیرعامل شركت انبوه‌سازان شفق و نگین غرب كه تحت عنوان پیش‌فروش واحد‌های مسكونی، مبالغ كلانی را از حدود یازده هزار نفر دریافت كرده و پس از گذشت چند سال به تعهدات خود در قبال تحویل این واحدها عمل نكرده است با شكایت شكات تحت پیگیرد دادسرای تهران قرار گرفته و پس از تحقیقات مقدماتی و اعلام نظر كارشناسان رسمی دادگستری كیفرخواست مدیرعامل این شركت به اتهام اخلال در نظام اقتصادی كشور در بخش مسكن از سوی دادستان عمومی و انقلاب تهران صادر و تقاضای مجازات اعدام برای نامبرده شد و پرونده برای صدور حكم نهایی به دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شد.

برخی از دلایل صدور كیفرخواست اعدام برای مشارالیه به شرح ذیل اعلام شده است:

1 ـ اعلام شكایت بیش از یازده هزار نفر از مالباختگان و پیش خریداران مسكن كه از طریق تبلیغات اغوا كننده در جراید و مطبوعات میلیاردها تومان اموال آنان تحت عنوان سپرده و ثمن معامله و تایید ثبت‌نام و نظایر آن تحصیل و حیف و میل شده است.

2 ـ دفاعیات غیرموجه متهم.

3 ـ نظر هیات كارشناسان رسمی دادگستری كه از موثق‌ترین، مجرب‌ترین و مطمئن‌ترین كارشناسان رسمی دادگستری مركز هستند، مبنی بر میزان واقعی خسارات شكات بالغ بر ششصد و نه میلیارد و هشتصد و بیست میلیون تومان و احراز اقدامات متقلبانه قبلی متهم در معرفی اسناد فاقد اعتبار با كاربری‌های غیرواقعی جهت تامین خسارت مال باختگان و انحراف مسیر رسیدگی قضایی با اقدامات فریبكارانه و متقلبانه مذكور.

4 ـ فریب بازپرس پیشین و كارشناس رسمی دادگستری پیشین در معرفی املاك فاقد كاربری مسكونی و بی‌ارزش به عنوان اراضی با كاربری مسكونی در جهت توثیق وثیقه كه خود حكایت از عملكرد مزورانه وی دارد.

5 ـ سوء نیت وی در استمهال از بازپرس پیشین و دادگستری استان تهران مبنی بر اعطای هفت ماه زمان جهت اخذ رضایت شكات و موافقت دادگستری كل استان تهران با این تقاضا پس آزادی اولیه ایشان با قرار وثیقه از مورخ 27/1/87 و اقدام نكردن موثر نامبرده در این جهت.

6 ـ بنابراین مبلغی بالغ بر یكصد و پنجاه میلیارد تومان از پیش خریداران فقط در یك پروژه به نام نگین غرب و حیف و میل آن به نوعی كه اكنون ارزش ملك معرفی شده به مال باختگان ـ محل موضوع قرارداد ـ بسیار كم‌تر از جمع مبالغ دریافتی از بزه دیدگان است.

بنابراین با توجه به مجموع محتویات پرونده كه حكایت از ایجاد نارضایتی تعداد كثیری از خانواده‌های مستضعف و بی‌بضاعت نسبت به مسوولان و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت معاملات مسكن و احقاق حقوق آنان دارد و این امر در تجمعات و تحصن‌های پی در پی مردم مقابل مركزهای مختلف اجرایی و قضایی بروز كرده است و با عنایت به این كه متهم در حوزه قضایی تهران مرتكب بزه اخلال در نظام اقتصادی كشور در بخش مسكن و پیش فروش املاك از طریق وصول وجوه كلان از مردم تحت عنوان سپرده و ثمن معامله و تایید به ثبت‌نام و نظایر آن كرده و حیف و میل كرده است برابر نظر شورای كارشناسان رسمی دادگستری بالغ بر ششصد و نه میلیارد و هشتصد و بیست میلیون تومان به بیش از یازده هزار نفر شاكی خسارت وارد كرده است؛ بنابراین با توجه به علم به موثر بودن اقدام در مقابله با نظام به شرح محتویات پرونده اقدامات وی را در حد فساد فی الارض تشخیص و برای متهم (غ ـ ف) تقاضای مجازات اعدام می‌كند.

در اطلاعیه روابط عمومی دادسرای تهران آمده است: با وجود صدور قرار مجرمیت و كیفرخواست اعدام برای متهم اصلی این پروژه آقای (غ ـ ف) دادسرای عمومی و انقلاب تهران هم‌چون گذشته با جدیت تمام و با توجه به شناسایی اموال متهم و كارشناسی میزان ارزش آن توسط هیات عالی كارشناسان و مكاتبات انجام شده با ریاست محترم جمهوری و دستور مساعد ایشان به بانك مركزی برای حل مشكل مردم عزیز در صدور مجوز خرید املاك و اعاده خسارت مردم از طریق ارزش املاك توقیف شده پیگیر احقاق حق مال باختگان اعم از اعضای تعیین واحد شده و بلاتكلیف بوده تا در اسرع وقت ضمن صدور حكم به مجازات قانونی متهم خسارات مردم نیز اعاده و جبران گردد.
 
روابط عمومی دادسرای تهران با صدور اطلاعیه‌ی مذكور از شكات خواست به منظور پیگیری مطالبات و جریان پرونده از مراجعه حضوری به دادگاه انقلاب اسلامی خودداری كرده و جهت كسب اطلاع به نشانی پایگاه اطلاع‌رسانی www. Sabp.ir مراجعه كنند.
 
اعلام گسترده اخبار فوق درسایر خبرگزاری ها:
 
 
 
 
 
 

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 مرداد 1388    | توسط: وبلاگ نگین غرب    | طبقه بندی: خبر ویزه،     |
نظرات()