حضور شكات پرونده‌ها‌ی «شفق» و «نگین غرب» در مقابل دادسرای‌ امنیت

تعدادی از شكات پرونده‌های «شفق» و«نگین غرب» صبح امروز با حضور در مقابل شعبه اول بازپرسی ویژه امنیت دادسرای عمومی و انقلاب تهران خواستار توجه جدی مسوولان در اعاده حقوق‌شان شدند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، این شكات همچنین خواستار برگزاری دادگاه علنی متهم اصلی پرونده شدند

به گزارش ایسنا، شب گذشته از سوی دادستان عمومی و انقلاب تهران برای مدیرعامل شركت انبوه‌سازان «شفق» و «نگین غرب» به اتهام اخلال در نظام اقتصادی كشور در بخش مسكن كیفرخواست اعدام صادر شد.

در این كیفرخواست آمده كه مدیرعامل شركت انبوه‌سازان شفق و نگین غرب كه تحت عنوان پیش‌فروش واحد‌های مسكونی، مبالغ كلانی را از حدود یازده هزار نفر دریافت كرده و پس از گذشت چند سال به تعهدات خود در قبال تحویل این واحدها عمل نكرده است با شكایت شكات تحت پیگیرد دادسرای تهران قرار گرفته و پس از تحقیقات مقدماتی و اعلام نظر كارشناسان رسمی دادگستری كیفرخواست مدیرعامل این شركت به اتهام اخلال در نظام اقتصادی كشور در بخش مسكن از سوی دادستان عمومی و انقلاب تهران صادر و تقاضای مجازات اعدام برای نامبرده شد و پرونده برای صدور حكم نهایی به دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شد.

در این كیفرخواست، اقدامات (غ ـ ف) را در حد فساد فی الارض تشخیص داده شد و میزان واقعی خسارات شكات بالغ بر ششصد و نه میلیارد و هشتصد و بیست میلیون تومان بیان شده است.

لینک خبر گزاری ایسنا چهارشنبه مورخ 21/5/88


 

          پنج شنبه,22 مرداد,1388 - شماره : 2702

 

تجمع شكات پرونده‌ها‌ی <شفق> و <نگین غرب> در مقابل دادسرای تهران   

حدود 100 نفر از شاكیان پرونده‌های <شفق> و<نگین غرب> صبح دیروز در مقابل دادسرای عمومی و انقلاب تهران در اعتراض به نحوه رسیدگی به این پرونده ها تجمع كردند. به گزارش ایسنا، دادستان تهران با حضور در بین این تجمع‌كنندگان، اظهار كرد كه موافقت شده است یك موسسه مالی و پولی خصوصی یا دولتی، اموال متهمان را بخرد و از طریق معاوضه، پول به شاكیان داده شود. این پرونده‌ها دارای بیش از 10 هزار شاكی است كه با ابلاغ ویژه از سوی رئیس قوه قضائیه در شعبه‌ اول بازپرسی دادسرای انقلاب توسط بازپرس متین راسخ در حال رسیدگی است.

لینک خبر روزنامه آفتاب یزد مورخ پنجشنبه  22/5/88

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 22 مرداد 1388    | توسط: وبلاگ نگین غرب    | طبقه بندی: گزارش اجتماعات،     |
نظرات()