تجمع شاکیان در فضای بیم و امید

امروز رسما ریاست قوه قضاییه به جوان ترین فقیه در دوران سی ساله پس از انقلاب سپرده شد وایت اله شاهرودی علاوه بر عضو یت فقهای شورای نگهبان ، راهی شورای تشخیص مصلحت نظام نیز شد تا نقطه آغاری باشد بر سیر جدیدی از تحولات . تحولاتی که  از تغییر منش و رویکردها در مدیریت کلان قوه قضاییه تا  تغییرات سریالی در مناصب ومدیریت هارا مشمول خود خواهد نمود که دکتر مرتضوی  نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. روی دیگر سکهء  امروز ، شاهد تجمع شکات ستمدیده ای  بود که سر در گم تر ازهمیشه در مقابل نهاد ریاست جمهوری اخرین فشار وتلاش های خود را برای تصویب وام موسسه اعتباری توسعه وخروج پرونده از بن بست اخیر بکار بستند تا شاید پرونده هشت ساله شان در هیاهوی پیج وخم های دیوان سالاری به جرگه فراموشی سپرده نشود وسیر این تغییرات دامن آنرا نیز بخود مبتلا نسازد .

این تسهیلاتی که ظاهرا" عملیاتی شدن قرارداد مورخ 30/4/88 تابع و منوط به آن شده است  درواقع "تدبیر" دادستان و بازپرس پرونده درانعقاد قرارداد سه جانبه ای  است که مندرجات در بندهای 11 تا 13  آن ، شاکیان پرونده را ناخواسته به سربازان پیاده نظام موسسه اعتباری توسعه تبدیل نموده تا در قبال اخذ تدریجی میزان ناشناخته ای از مطالباتشان برای ارتقاء آن موسسه به "بانک خصوصی" مجاهدت  نمایند. شاکیان پرونده از سر ناچاری به این "تدبیرقضائی"تن داده اند تا شاید از این رهگذر ، چنانکه بازپرس پرونده قول آنرا داده، به حقوق پایمال شده خود دست یابند. شاکیان پروژه نگین غرب در این هنگامه تغییرات و جابجائی گسترده مقامات درهردو قوه قضائیه و مجریه ، دل نگران ولی امیدوار همچنان در تلاشند و راه نجات می جویند ودرست به همین سبب  وپس از تجمع پر حاشیه عده  دیگری در روز قبل که با بی تدبیری تمام منجر به تیرگی وجهه شکات در درگیری با مامورین انتظامی در میدان ارک گردید ، امروز دوشنبه 26/5/88 جمعی بالغ بر 500 نفر از شاکیان در فضای پر از بیم و امیدموجود ، تجمع بسیار آرام و بدون  تنشی را برگزار کردند.مکاتبات زیر حاصل این تجمع هدفمندبودکه تا حصول نتیجه  قطعی مستلزم پیگیری شاکیان در روزهای آتی خواهد بود.

  * متن نامه تسلیمی شکات به دفتر ریاست حمهوری


                                              به نام خدا  

 

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران                    تاریخ: دوشنبه 26/5/1388

جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد                   پیوست : 8 برگ امضای شاکیان

 

سلام علیکم

 

           احتراما" پیرو مراجعات و پیگیریهای مستمر شاکیان پروژه نگین غرب و دستور مساعد حضرتعالی خطاب به ریاست بانک مرکزی ، موضوع تخصیص اعتبار لازم بمنظور حل و فصل مشکل این پرونده ملی، متاسفانه تاکنون از طرف شورای محترم پول و اعتبار هیچگونه مصوبه ای مبنی بر اجرائی نمودن دستور مبارک حضرتعالی به تصویب نرسیده و این معضل کماکان فاقد چشم انداز روشنی برای خانواده های گرفتار میباشد.

 

ازطرفی تنظیم کیفرخواست و تقاضای اعدام برای متهم اصلی پرونده ازسوی دادستان محترم تهران درخصوص اتهام " ایجاد اخلال در نظام اقتصادی کشور " و احاله پرونده مربوطه به دادگاه انقلاب ، بدون اطلاع رسانی و توضبح مقامات قضائی ، خود مایه نگرانیهای تازه ای در میان شکات پرونده گردیده و لذا انتظار شاکیان اولویت دادن به احقاق حقوق شکات به موازات مجازات مناسب متهمان میباشد .

 

شاکیان پروژه نگین غرب کماکان چشم انتظار اقدام نهادهای تحت ریاست حضرتعالی برای برون رفت مردم و دستگاه قضائی از وضعیت کنونی میباشند.

 

                                            باحترام

                                        جمعی از شاکیان پروژه نگین غرب

                                          ( 500 نفر حاضرین در تجمع)


نامه فوق تحت شماره 74644/501 تسلیم مرکزرسیدگی به شکایات مردمی نهادریاست جمهوری گردیده است.

·        متعاقب تسلیم نامه فوق، نامه فوری زیر (با مهر آنی) ازطرف دبیرکمیته رسیدگی به تجمعات ریاست جمهوری خطاب به دکتر بهمنی – رئیس کل بانک مرکزی تنظیم شد که پس از مهروامضاء بصورت دستی تسلیم ایشان شد که با پی نوشت ایشان به جریان افتاده است:


                                               بسمه تعالی

 

از: مرکز رسیدگی به شکایات مردمی                                        شماره: 1/74644/801

به : جناب آقای بهمنی                                                          تاریخ :  26/5/1388

رئیس محترم کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

موضوع : تجمع مورخ 26/5/88

سلام علیکم

 

    پیرو نامه شماره 95519 مورخ 10/5/88 درخصوص تعدادی از اعضاء پروژه نگین غرب که مجددا" درمقابل نهاد در مورخه 26/5/88 تجمع نموده اند، خواهشمند است دستور فرمائید از اقدامات بعمل آمده در اسرع وقت این مرکز و ذینفعان را مطلع نمایند.

                                                                                         ماشاءاله صفار

                                                                 قائم مقام مرکز و دبیر کمبته رسیدگی به تجمعات مردمی


·         متن پی نوشت دکتر بهمنی خطاب به دکتر قضاوی در هامش نامه بشرح زیر میباشد:

 

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر قضاوی

باسلام ، لطفا" با عنایت به سوابق امر آقایان را راهنمائی فرمائید .

دکتر بهمنی  26/5/88                     

 

 *تصویر نامه دفتر ریاست جمهوری به دکتر بهمنی

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 26 مرداد 1388    | توسط: وبلاگ نگین غرب    | طبقه بندی: گزارش اجتماعات،     |
نظرات()