بخش اول: جمعه 13/6/88 - محل پروژه

کلید خوردن پروژه خائنانه آزادسازی فروغی !!

بسم ا... القاصم الجبارین

تجمع هفتگی شاکیان درمحل پروژه  طبق معمول هرهفته باحضور جمعی بالغ بر 300 نفر از اعضای آگاه و حق طلب عضو و غیر عضو انجمن ، درروزجمعه 13/6/88 درحالی برگزارشد که جریانات منتسب به فروغی نیز قصدداشتند با صف آرائی درمقابل شاکیان آگاه،"پروژه خائنانه آزاد سازی فروغی" را کلید بزنند . بااینحال تجمع هفتگی این جمعه شاکیان درفضائی متفاوت ولی همچنان پرشور و هدفمندبرگزار شد .

رویدادهای پی در پی و تحولات سریع هفته های اخیر نظیر صدور کیفرخواست اعدام (20/5/88)، اظهارات مهم دادستان تهران(5/6/88)، خبربرکناری دادستان تهران (7/6/88) و بالاخره انتصاب ایشان به معاونت دادستان کل کشور(9/6/88) بهمراه انتشار برخی اخبار نگران کننده در کنار حجم وسیعی از شایعات هدفمند ، اگر چه بخشی از شاکیان را غافلگیر کرد، ولی در مقابل توانسته اکثریت شاکیان را به رغم فضای بیم و امید موجود ، به تدبیرو تدبر و تحرک بیشتر وادارد . بعبارتی دیگرافزایش موج نگرانیها بعنوان یک عامل تهدیدزا بحدی بود که عده ای معلوم الحال بتوانند اعضای نآگاه و "بی اطلاع از همه چیز" را برای تحقق اهداف شوم خود براحتی برای دوروز متوالی از خانه ها به حضور در میدان بکشانند لذا بروز و ظهور این دغدغه ها تجمع این هفته را تاحدودی از هفته های پیش متفاوت مبنمود . بهمین دلیل جریان سالم و منسجم اعضاء متشکل از اعضای انجمن نگین غرب باتفاق اعضای گروه مردمی ( فاقد تشکل ) برخوردار ازنمایندگانی صدیق و متعهد و آگاه و دلسوزبا کارنامه هائی روشن ، برنامه تجمع این هفته خودرا یکساعت زودتر از معمول آغاز نمودندو حضار پس از شنیدن گزارش و تحلیلهای نمایندگان خود ، درنهایت وباتفاق آراءتصمیماتی از جمله تجمع روزشنبه 14/6/88 برای دیداربا دادستان جدید تهران را اتخاذ نمودند . یکی دیگر ازتفاوتهای تجمع این جمعه، انتخاب روزشنبه برای دیدار با دادستان جدید تهران بود درحالیکه قبلا"تجمعات وسط هفته بدلیل مشغله کاری اعضاءبرای روزهای یکشنبه رقم میخورد.

 

ازسوئی دیگرو 100 متر آنطرف تر ، عوامل گروه مذکور در تجمع خود ، عجولانه و بدون قرائت متن نامه خود شروع به گرفتن متقلبانه "امضای سفید" از حاضرین نمودند که فضای جمع مذکور دراثر عدم همراهی حاضرین چندبار به تشنج کشید. بسیاری از اعضای بی خبر از همه چیز،  پس ازاطلاع از ماهیت و نقشه پلید این افرادو به محض مطالعه سطوری از متن نامه این عوامل  بشدت به آنها اعتراض کرده و امضای خودرا خط زدند. بهرحال شاکیان آگاه پرونده بخوبی به این امر واقفندکه 90 درصد از اعضای دعوت شده حاضر در تجمع فرمایشی برخلاف معدود سران معلوم الحال، از اعضای مطلوم پروژه هستند و هیچ تفاوتی با مابقی شاکیان نداشته و درد ها و منافع عینی مشترک خواه و ناخواه همه آنان را دریک صف واحد قرارداده است هرچند این عزیران بعضا" حتی از وجود انجمن صنفی ، زندانی بودن متهم ، طرح دادستانی تهران ، عقد قرارداد با موسسه اعتباری توسعه و کیفرخواست  ثادره و تغییرات و تحولات پرونده کاملا" بی اطلاعند. لذا بسیار بدیهی است که این افراد صرفا" بدلیل ناآگاهی موردشکار عوامل حاجی آقا واقع گردند. شاکیان آگاه پرونده نیز صرفا بهمین دلایل روشن عقلی ، از هرگونه رویاروئی با تجمع مذکور پرهیز نموده و تا پایان تجمع رفتار متینی را با هدف حفظ اتحاد و تقویت انسجام میان اعضاء درپیش گرفتند.  

 

شایان ذکر است سیاه نمائی در مورد سوابق موسسه اعتباری توسعه ، مخالفت با قرارداد مورخ 30/4/88 وتسهیلات بانک مرکزی و بالاخره آزادی فروغی مفسد اززندان با توجیه عوامفریبانه تحویل واحد و گرفتن حق شاکیان بدست خوداو ازمحل اموال و دارائیهای موجود متهمان ازجمله ترفندهای شناخته شده جریانات انحرافی حامی فروغی است که براساس اطلاعاتی موثق قطعا"با مخالفت مقامات قضائی روبرو خواهد شد. نهایتا"این گردهمائی فرمایشی نیزبرخلاف انتظار طراحان آن به رسوائی هرچه بیشتراین گروه در نزد شاکیان انجامید بنحوی که در روزهای آتی انشاء ا... همگی شاهد جدائی هرچه بیشتر اعضای صدیق و مظلوم ولی ناآگاه از سران معلوم الحال این گروهها و پیوستن آنان به امواج خروشان شاکیان آگاه در روزهای آتی باشیم.

 بقول فرخی یزدی:

تپیدن های دلها ناله شد آهسته آهسته          رساتر چون شود این ناله ها فریاد می گردد

 

    
.......................................................................................................................................................

 * بخش دوم این گزارش تحت عنوان " تجمع شنبه 14/6/88 – محل دادستانی میدان ارک"،  متعاقب این بخش تقدیم حضور اعضای محترم خواهد شد . جهت اطلاع عزیزان از تجمع شنبه ، باطلاع میرساند آقای جعفری – دادستان جدید تهران قول داده اند که برای هفته آینده نمایندگان شاکیان را بحضور بپذیرند لذا فعلا "به انتشار متن نامه مهم و دوصفحه ای نمایندگان واقعی و مطلع شاکیان خطاب به ایشان که در این تجمع امضاء و تسلیم دادستان جدید تهران گردید، بسنده مینمائیم تا انشاءا... چنانکه وعده دادیم و در فرصتی دیگر ، گزارش مستقلی را از نحوه برگزاری و ترکیب اعضای حاضر در این تجمع بهمراه حاشیه های تلخ و شیرین آنرا تقدیم شما سروران گرامی نمائیم.

نوشته شده در تاریخ شنبه 14 شهریور 1388    | توسط: وبلاگ نگین غرب    | طبقه بندی: گزارش اجتماعات،     |
نظرات()