پیام عباس جعفری دولت آبادی ، دادستان عمومی وانقلاب تهران به شاکیان پرونده نگین غرب :

از روند جاری پرونده به قصد احقاق حقوق مردم حمایت می کنیم

دادستان جدید تهران موافقت خود با اجرای مفاد قرارداد30/4/88 و ادامه اقدامات جاری آقای متین راسخ - بازپرس پرونده رااعلام نمود 

درحالیکه جمعی حدود 100نفرازشاکیان نگران پرونده نگین غرب آخرین روزازفصل گرما را نیزبه تجمع مقابل دادسرای میدان ارگ اختصاص داده بودند، دادستان عمومی و انقلاب تهران سه تن از نمایندگان آنان را با تعیین وقت قبلی به حضور پذیرفت. عباس جعفری دولت آبادی که 23 روز پیش ازسوی آیت ا ... لاریجانی ، ریاست جدید دستگاه قضائی به این سمت منصوب شد، در مراسم معارفه خود بردو نکته "محوریت قانون" و "مبارزه بدون اغماض با مفسدان اقتصادی " درفعالیتهای دادسرا تاکیدنموده و افزوده بود :

"ما ‌مفسدان ِاقتصادی ِخوب و بد نداریم.  

با همه این افراد برخورد خواهد شد که البته برخورد با چنین افرادی با جنجال، سروصداها و اعتراض‌های بسیاری همراه خواهد بود و هزینه بسیاری نیز در بر خواهد داشت؛ اما با حمایت مسئولان عالی قضایی، هیچ ترس و واهمه ای از اجرای عدالت نداریم." نمایندگان شاکیان نیز با اطلاع قبلی از دیدگاههای فوق موفق شدند دردیداری کوتاه و مفید ، ضمن تقدیم نامه مورخ 14/6/88 خود به دادستان جدید تهران، "اجرای عدالت" را درحق کلیه شکات پرونده خواستار شوند. آنها ضمن تبریک عید فطر و انتصاب شایسته ایشان، عمده ترین سوالات و دغدغه های شاکیان پرونده را در فضائی صمیمی با ایشان مطرح و رهنمودهای لازم را دریافت نمودند که گزارش کامل آن درتجمع هفتگی روزجمعه 3/7/88 به اطلاع کلیه اعضای حاضردرتجمع خواهد رسید. به گفته نمایندگان حاضردراین جلسه (آقایان هوشمند و یوسفیان و سرکارخانم امام زاده) ، دادستان جدید تهران موضوع تسهیلات مربوط به قرارداد با موسسه اعتباری توسعه را  موضوعی"حل شده "عنوان نموده و فرمودند : "مشکل وام موضوع قرارداد با مصوبه اخیرشورای تامین استان حل شده و اجرائی شدن آن مستلزم اقدام مسئولان اجرائی ذیربط نظیر بانک مرکزی است."اشاره آقای جعفری به مصوبه مورخ 17/6/88 شورای تامین استان بودکه لازم الاجراء برای دستگاههای اجرائی ذیربط از جمله بانک مرکزی یا شورای پول و اعتبار میباشد.  

آقای جعفری دولت آبادی درهمین راستا خطاب به نمایندگان شاکیان فرمودند : باتلاش بازپرس پرونده بحث وام در شورای تامین استان مطرح و منجر به مصوبه اخیر آن شورا شده  و بنابراین بهتراست پیگیر مسیر نامه استانداری به بانک مرکزی باشید واگر به مانعی برخوردید و لازم شد ما همچنان در خدمت مردم عزیز خواهیم بود.

همچنین با اشاره به توضیحات جامع آقای متین راسخ (بازپرس ویزه پرونده) ، به یک جلد گزارش مفصل ایشان درباره وضعیت واهمیت و ابعاد پرونده اشاره کردندکه بزودی باستحضار و تایید آیت ا... لاریجانی ریاست جدید قوه قضائیه خواهدرسید.

برای اطلاع از دیگر نقطه نظرات دادستان محترم تهران راجع به پرونده ( صدور کیفرخواست اعدام ، پیگیری تخلفات گذشته و ...) و شنیدن کلیه مباحث مطروحه در این دیدار از زبان نمایندگان خود و همچنین اتخاذ تصمیمیات لازم برای نحوه پیگیری پرونده ، حضور کلیه اعضاء در تجمع هفتگی جمعه 3/7/1388 درمحل پروزه بسیار مهم و الزامی است.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1 مهر 1388    | توسط: وبلاگ نگین غرب    | طبقه بندی: خبر ویزه،     |